Op die bewuste dag, rond half vijf in de ochtend, krijgt de politie een melding binnen dat er een steekpartij heeft plaatsgevonden in een woning aan de Professor Lorentzlaan in Voorschoten. In de hal van de woning treffen de hulpdiensten een man aan. Het slachtoffer blijkt meerdere keren gestoken te zijn met een mes, waaronder in de borststreek. Reanimatie mag niet meer baten. Het slachtoffer overlijdt ter plekke aan zijn verwondingen. De politie start een onderzoek.
Enkele minuten later krijgt de politie een melding uit Leiden over een man die op de Munnikenstraat een auto heeft achtergelaten en wild op ramen en deuren van woningen aan het bonken is. De man heeft letsel aan zijn handen en wordt aangehouden.
Aangevallen
De verdachte bekent dat hij het slachtoffer heeft neergestoken, maar zegt dat hij door hem werd aangevallen in de woning van zijn vriendin. Hij zou een meerdere klappen hebben gekregen waarna het zwart werd voor zijn ogen. Hij heeft van zich af geduwd of gestoten, en toen het slachtoffer in elkaar zakte is hij gevlucht.
Het OM vindt de verklaring van de verdachte dat hij in de woning onverwacht werd aangevallen door het slachtoffer ongeloofwaardig en onaannemelijk. De twee hadden elkaar kort daarvoor nog gesproken in de tuin van een buurman en waren volgens getuigen “gezellig” met elkaar in gesprek. De verklaring van de verdachte komt op belangrijke punten niet overeen met de verklaringen van die getuigen.
Volgens verdachte zou hij door de klappen gewond zijn geraakt. Het OM gaat er vanuit dat het letsel in zijn gezicht pas bij zijn aanhouding is ontstaan. Hij lag toen op zijn buik met zijn gezicht naar beneden en verzette zich tegen het boeien. Ook is er in de auto van verdachte, waarmee hij naar Leiden is gereden geen bloed aangetroffen. “Daar komt bij dat het volstrekt onaannemelijk is dat het slachtoffer de woning binnen zou zijn geslopen en zonder enige aanleiding vanuit het niets de verdachte, een beer van een vent, onverhoeds zou hebben aangevallen en hem meerdere klappen zou hebben gegeven”, aldus de officier van justitie.
Stoornis
Volgens de psychiater en psycholoog is er bij de verdachte onder meer sprake van een persoonlijkheidsstoornis met antisociale en narcistische trekken. In welke mate de stoornissen van de verdachte hebben bijgedragen aan het gepleegde misdrijf is onduidelijk.
Uit onderzoek is wel gebleken dat de verdachte die avond en de dag ervoor flink had gedronken. Hij had ook cocaïne had gebruikt.
Strafblad
Het OM realiseert zich dat geen enkele straf het leed, het verdriet en de pijn van de familie en vrienden van Luca kan wegnemen. Bij de strafeis houdt het OM niet alleen rekening met de ernst van het misdrijf, maar ook met het feit dat de verdachte een strafblad heeft en al eerder heeft vastgezeten voor een poging doodslag. Volgens de deskundigen is de kans op herhaling groot.
De rechtbank doet over twee weken uitspraak.

6.9 ℃
































