Drie dagen lang namen de basisteams Loosduinen, Scheveningen en Overbosch meerdere diensten waar van het basisteam Segbroek. Daarbij kun je denken aan de noodhulpdiensten, maar ook aan de intake en service. Hierdoor was het basisteam Segbroek en het flexteam volledig vrij om te focussen op de onderlinge samenwerking en grootschalige acties die een wat langere voorbereidingstijd vergen. Zo’n vijftig collega’s werkten hieraan mee.
“Met ondersteuning vanuit het district hebben wij Segbroek gecleansweept! Voor ons als basisteam in het teken van (ver)binding, voor de wijk in het teken van veiligheid”, vertelt Yvet Bos, teamchef op basisteam Segbroek.
De eerste dag van de cleansweep stond in het teken van kwaliteitsverbetering. De politiemensen kregen gedurende deze dag diverse theorie uitgelegd. Zo kwam er bijvoorbeeld een medewerker van Veilig Thuis langs, die diverse instructies en tips gaf over het opmaken van een zorgmelding. De tweede en derde dag stonden in het teken van de wijk. Gedurende deze dagen hielden agenten op straat meerdere controles op het gebied van verkeer, ondermijning, overlast en de Wet Wapens en Munitie.
Bekeuringen en aanhoudingen
Het doel van controles zoals deze is ruim: personen en voertuigen controleren op basis van verschillende wetten. Door het uitvoeren van deze controle, proberen we met elkaar zoveel mogelijk personen op te sporen die zich bezighouden met zaken die van invloed zijn of kunnen zijn op de veiligheid en openbare orde in ons land. Zo zijn er bijvoorbeeld 24 scooters en 26 fatbikes gecontroleerd, hebben we 884 blaastesten uitgevoerd en diverse personen gecontroleerd.
In totaal werden er 241 bekeuringen geschreven. 26 bekeuringen voor overtredingen met de scooter of fatbike, 32 bekeuringen voor te hard rijden, 24 bekeuringen voor dubbel parkeren, 3 bekeuringen Algemene Plaatselijke Verordening (APV), 49 bekeuringen voor het gebruiken van een mobiele telefoon in het verkeer, 26 bekeuringen voor rood licht en nog 81 overige bekeuringen.
Daarnaast zijn in totaal elf personen aangehouden. Eén gesignaleerde die nog 649 dagen heeft openstaan, één persoon voor dealen en drugsbezit, één persoon voor de OPP Overleveringswet, één persoon voor belediging, één voor artikel 9 ingevorderd rijbewijs, zes keer voor artikel 8.
Yvet Bos sluit af: ‘Eens in de twee jaar organiseren we deze driedaagse cleansweep. Dit soort dagen dragen bij aan de kwaliteit van ons werk: eindelijk eens de rust en ruimte (vooral tijd) om goed van elkaar te leren! Wat wij op dag 1 hebben geleerd, hebben wij op de operationele dagen ten uitvoer gebracht. Wij zijn trots op onze collega’s en op de behaalde resultaten. Met een lach op ons gezicht hebben wij de cleansweep dagen meegewerkt.’

12.1 ℃






































