Het woningtekort in de Hofstad is al jarenlang voelbaar en groeit door. In 2025 staat het tekort in Den Haag op ongeveer 19.000 woningen, wat neerkomt op zo’n 7% van de totale woningvoorraad. Deze druk ontstaat door een mix van factoren: een toenemende bevolkingsgroei, beperkte ruimte voor nieuwbouw en een hoge instroom van internationale bewoners. De gemeente zet alles op alles om jaarlijks 4.000 tot 4.500 nieuwe woningen te realiseren, met nadruk op sociale huur en middeldure woningen. Maar voorlopig blijven de wachttijden lang en staat iedere vierkante meter onder druk.

Kleinere huizen, grotere uitdagingen

Voor steeds meer Hagenaars geldt dat ze genoegen moeten nemen met kleinere woonruimtes. Het leidt tot een heel herkenbaar probleem: te weinig plek in huis. “We wonen met ons gezin in een appartement met één slaapkamer minder dan we eigenlijk zouden willen” vertelt Janine (41), inwoner van Den Haag. “Het is puzzelen met de ruimte. De ski’s, kampeerspullen en winterkleding nemen bijvoorbeeld zoveel plek in dat we ons huis niet langer overzichtelijk kunnen houden.”

Het woningtekort in Den Haag heeft niet alleen invloed op wie zoekt naar een nieuw huis, maar ook op degenen die blijven waar ze zitten. De trend naar kleinere woningen zorgt ervoor dat steeds meer mensen moeten nadenken over alternatieve oplossingen.

Vraag naar opslagruimte groeit door drukte op woningmarkt

Met deze drukte ontstaat een duidelijke trend: steeds vaker maken Hagenaren gebruik van flexibele, externe opslagruimte in Den Haag. Het aantal aanvragen bij bedrijven zoals Storage Share groeit gestaag. “Het huren van een opslagruimte in Den Haag is niet langer iets ‘voor later’ of ‘voor tijdelijk’, bijvoorbeeld tijdens een verbouwing,” zegt een woordvoerder. “Het is steeds vaker een structurele oplossing waarmee mensen letterlijk lucht creëren in hun drukke, kleinere huis.”

De vraag naar deze oplossingen is niet beperkt tot één wijk of type bewoner. Starters, jonge gezinnen en expats zien allemaal de voordelen. Het biedt niet alleen praktische uitkomst bij bijvoorbeeld een verhuizing, verbouwing of samenwonen, maar biedt ook op lange termijn lucht in huis.

Van tijdelijke oplossing naar structurele trend

De samenhang tussen de drukte op de woningmarkt en de vraag naar opslagruimte is niet te missen. Het aantal Hagenaren dat een opslagruimte in Den Haag huurt, neemt jaarlijks toe. De trend staat niet op zichzelf, maar geldt voor stedelijke gebieden in heel Nederland: minder woonruimte per huishouden, grotere druk op de huizenmarkt, en dus een grotere behoefte aan flexibele oplossingen.

“Het biedt niet alleen lucht in huis, maar ook in ons drukke leven,” zegt Janine. “We hoeven niet langer iedere kast vol te proppen, waardoor ons huis prettig bewoonbaar blijft.”

Toekomstgericht wonen in Den Haag

Met een blijvend tekort van circa 19.000 woningen en strakke bouwplannen staat één ding vast: de druk op de Haagse woningmarkt houdt de komende jaren niet zomaar op. Zo lang deze situatie voortduurt, zal ook de vraag naar oplossingen zoals opslagruimte in Den Haag blijven groeien.

Bedrijven zoals Storage Share zien deze trend doorzetten. “Het biedt Hagenaren niet alleen de gelegenheid om te blijven wonen zoals ze dat het liefst doen, maar helpt ook bij het oplossen van praktische uitdagingen die deze drukke stad met zich meebrengt,” zegt de woordvoerder.

In een stad waar iedere vierkante meter telt, biedt flexibele opslag niet alleen letterlijk lucht, maar zorgt het ook voor rust en overzicht. Zo ontstaat toch ruimte om te blijven groeien, te wonen én te genieten van alles wat Den Haag te bieden heeft.