De tweede plaats ging naar Mylox de Boer uit Spijkenisse Hekelingen van Vogelenzang Zuid. Zainab el Jalti uit Rotterdam van IBS Isra eindigde op de derde plaats.
Acht finalisten strijden om de titel
Tijdens de Zuid-Hollandse finale namen acht voorleeskampioenen het tegen elkaar op. Zij lazen voor aan zowel het publiek als de jury. De jury bestond uit Gideon Samson (kinderboekenschrijver), Mirjam van den Bremen (KB, nationale bibliotheek) en Lars van der Winden (jonge stadsdichter van Den Haag). Zij hadden de uitdagende taak om de winnaar te kiezen.
Als provinciaal winnaar vertegenwoordigt Hossein Zuid-Holland tijdens de landelijke finale van De Nationale Voorleeswedstrijd op 19 mei 2026 in TivoliVredenburg in Utrecht.
Van voorronde naar finale
De titel ‘provinciaal voorleeskampioen’ behaal je niet zomaar. De winnaar liet meer dan 550 schoolkampioenen uit de provincie achter zich. Via de lokale voorronde en de regionale finale wist Hossein zich te plaatsen voor deze provinciale finale.
Voorlezen is leuk én belangrijk
De provinciale finale van de Nationale Voorleeswedstrijd is georganiseerd door de Zuid-Hollandse bibliotheken en Cubiss. Deze voorleeswedstrijd wordt mede mogelijk gemaakt door Stichting Lezen en de provincie Zuid-Holland. Met deze jaarlijkse wedstrijd laten zij zien dat voorlezen niet alleen goed is voor de taalontwikkeling van kinderen, maar dat het vooral ook heel leuk is. Dit jaar vindt de wedstrijd voor de 33e keer plaats.
Wil je zelf (meer) gaan lezen of voorlezen? Bezoek je lokale bibliotheek. Daar vind je een breed aanbod aan boeken en medewerkers die je helpen bij het maken van de juiste keuze.

13.3 ℃







































